Rocksuli gitároktatás

Gitároktatás

A Rocksuliban történő gitároktatáshoz akár teljesen kezdőként is csatlakozhatsz. Tanulmányaid során megismerkedhetsz az akkordok és skálák világával. Megtanulhatsz számos dalt, kottát, tabot olvasni, valamint annyi zeneelméletet, amennyi szükséges a Te gitárosként való kiteljesedésedhez.

Nagy hangsúlyt fektetünk az improvizációra, a különböző rockzenei technikákra.

A tanultakat félévente zenekarokba szerveződve valamilyen dalt megtanulva kamatoztathatod, valamint mutathatod meg nagyközönség előtt.

Az, hogy meddig folytatod gitáros tanulmányaidat csak Rajtad múlik.

Ismerd meg gitároktatóinkat Debrecenben, Budapesten, Cegléden és Marosvásárhelyen.

Énekoktatás a Rocksuliban

Énekoktatás

A Rocksuliban történő énekoktatásra bárki beiratkozhat kortól, nemtől, előképzettségtől, valamint zenei ízléstől függetlenül.
A beiratkozást követően az első óra keretein belül feltérképezzük a diák zenei ízlését, képességeit, hallását, terhelhetőségét. Fontos megvizsgálni, hogy a diák nincs-e véletlenül mutálási időszakban, hiszen figyelembe kell vennünk a kamaszkori sajátosságokat az énektanítás, énektanulás kezdetekor.
Ha mindez megtörténik, akkor elkezdődhet az éneklés alapjainak az elsajátítása, a hangképzés.
Bár sokan hobbiként kezdik, de időközben rájönnek, hogy az éneklés, kemény munka folyamata. Nekünk énekeseknek a testünk a hangszerünk, amit meg kell tanítani/tanulni tudatosan irányítani és karbantartani.
Az énektanulás része a légzéstechnika, artikuláció, a különböző zenei stílusok más-más hangtechnikai elsajátítása. Mindezeket skálagyakorlatokkal, hangképzési technikák gyakorlásával segítjük. Félév alatt a diákok eljuthatnak odáig, hogy rájönnek, mennyi munka szükséges egy szabadon választott dal elénekléséhez.
Időközben fejlesztjük a diákok hallását, ritmusérzékét, előadásmódját, esetlegesen a kottaolvasását.
A dalok kiválasztásánál figyelembevesszük a diák hangmagasságát, hangszínét, zenei képességeit, és ennek megfelelően segítjük a dal megtanulásában.
A dal hangi tökéletessége mellett, fontos a diák előadói készégeivel is foglalkoznunk.
A tanulás kezdetekor átbeszéljük a dalok témáját, szerkezeti, valamint dinamikai felépítését. A dal megtanulása után következhetnek a közös zenekari próbák, amelyek családias, baráti hangulatban szoktak eltelni.
Minden diák a legjobbat igyekszik megából kihozni. Nekünk is óriási sikerélmény, ha egy zenekari próba profi módon lezajlik.
A félévi koncertek remek lehetőséget nyújtanak a diákoknak ahhoz, hogy az elsajátított dalon keresztül megmutathassák tudásukat és fejlődésüket. Egy jól sikerült fellépés, a közönség elismerése megerősíti őket és minket, tanárokat abban, hogy jó munkát végezzünk közösen.
Ehhez az elismeréshez szeretnénk mi énektanárok támogatást és segítséget nyújtani az ide jelentkező diákok számára.

Ismerd meg énekoktatóinkat Debrecenben, Budapesten, Cegléden és Marosvásárhelyen.

Basszusgitár oktatás a Rocksuliban

Basszusgitár oktatás

A Rocksuliba történő basszusgitároktatáshoz kortól, nemtől, zenei ízléstől függetlenül bárki beiratkozhat.

Első körben, megtörténik a diák érdeklődési körének, személyiségének, hozzállásának feltérképezése, mivel minden ember más gondolkodással és technikai tudással rendelkezik.

Pár hét alatt kiderül, ki mennyi időt szán az órán kívüli gyakorlásra. Van akivel gyorsabban tudunk haladni van akivel lassabban de ez természetes.
Mivel ez egy hobbi (egy ideig) ezért megpróbálunk szó szerint egymásra hangolódni.

Peldául: ha a diák metált szeretne tanulni akkor nem próbáljuk megszerettetni vele a funk-ot (hiába jó).

A diák hoz egy általa választott dalt, ezen elindulva csöppenünk bele az egyik legszebb dologba, hogy ízekere szedve a dalt megfejtsük mi kell ahhoz, hogy a dalt el tudja játszani.

  1. hallásgyakorlat (megtalálja-e a rá illő megfelelő hangot)
  2. ritmikai gyakorlat (rá tudja-e játszani, tempóban)
  3. (ha az előző kettő működik) több pozícióba megpróbáljuk eljátszani.
  4. kielemezzük mely hármas, négyes hangzat felel meg.
  5. melyik skála hangjait tudjuk rájátszani

Sablonokkal ismerkedünk meg, amiket több is dalba be tudnak illeszteni.

Természetesen a zeneelméleti részekkel (kotta, akkordok, skálák) kapcsolatos kérdésekre is választ kapnak.

Vannak diákok akik már zenekarokban játszanak és saját dalok basszus kidolgozásában is segítséget kapnak.

Gyakori, hogy egy-két órát azzal töltünk, hogy a hangkészlet és a tempó megadásával improvizálunk, előbb basszus kíséretet majd apró dallamocskát.

A félévi koncertek előtti próbák jó hangulatban telnek hiszen itt látszik meg leginkább a közösség ereje. A koncert bája pedig az először színpadra álló izgatott diákok látványa majd az elégedettségük mikor jól eljátszották a dalt.

Mindenki addig jár amíg szeretne vagy már nem tudunk a kérdésére válaszolni.

Ismerd meg basszusgitár oktatóinkat Debrecenben, Budapesten, Cegléden és Marosvásárhelyen.

Doboktatás a Rocksuliban

Dob-, ütős hangszerek oktatás

Az első és legfontosabb dolog a Rocksuli és az ott oktató tanárok számára, hogy a diákok (legyen fiú, lány, óvodás, iskolás vagy éppen egyetemista, esetleg nyugdíjas), megtalálják a számukra legmegfelelőbb utat a zene, ezen belül a dobtanulásban. Mivel a tanulók a legkülönbözőbb korosztályt képviselik, ezért különösen fontos a személyreszabott, mégis egységes oktatás, ezért korosztályokra bontva jelennek meg markáns elemek az oktatásban.
Például egy óvodás korú gyermeknél más módszert alkalmazunk, mint egy egyetemista tanulónál.
A Rocksuli célja elsősorban,hogy jó közösségben, jó társasági életben vegyen részt. Megismertetni a hangszer adottságait, a különböző zenei irányzatokban való játékmódot, illetve megismertetni a különböző zenei kultúrákat.

Képességfelmérés:

  • kezdő embernél egyszerű a dolog, mert egy gyors beszélgetésből, és néhány ritmus visszajátszásából kiderül
  • haladó embernél, pedig szakmai kérdésekböl, illetve néhány perc doboltatásból kiderül

A még irni és olvasni nem tudó tanulóknál sok esetben választunk rövidebb tanórát, hiszen a koncentráció, a fókusz a 4-6 éves gyermeknél rövidebb ideig tart. Általában az óvodában tanult mondókákon, kiszámolókon keresztül próbálunk ritmusokat, ritmusgyakorlatokat megtanitani nekik először tapsolva, majd dobverővel (helyes verőtartással) a dobfelszerelésen játszva. Később pedig megismertetve a hangszert és annak részeit, tulajdonságait, elkezdjük az alap ritmusokat átültetni a dobfelszerelés különböző részeire (lábcintányér, lábdob, pergő), igy megtanítva nekik az első lépéseket, és folyamatosan haladva, felépítve a gyermek igényeinek, teherbírásának és koncentrációjának figyelembevételével a dobolás, a tanulás további részeit, szakaszait.

Pl. egy kezdő középiskolás embernél más a metódus. Itt egy rövid beszélgetés, zenei alapfogalmak ismertetése után, már az első órán komoly eredményeket lehet elérni. Első és legfontosabb dolog, hogy bemutatjuk a dobfelszerelés részeit, megbeszéljük a helyes poziciót, a dobfelszerelés beállítását, a dobverő helyes tartását, stb. Az alapvető ritmusokat (negyedek, nyolcadok) megtanulva, különböző módon ültetjük át a dobfelszerelésre, pl. közlekedés a dobokon, vagy egy groove-ra való átültetés. Illetve már az első órán nagy hangsúlyt fektetünk a dobtanulás elméleti részére, a kottaolvasásra is. Ezáltal könnyebb és átfogóbb ismereteket kap a tanuló a dobtanulásról.

 Ismerd meg doboktatóinkat Debrecenben, Budapesten, Cegléden és Marosvásárhelyen.